PODPOŘILI NÁS - 2017

Děkujeme za podporu

Podrobnosti o sponzorech naleznete níže pod logy.


Sponzorský dar na činnost spolku v roce 2017.


Sponzorský dar na AVV tábor v roce 2017 - nákup batohů pro dětské účastníky


Sponzorský dar na činnost spolku v roce 2017

HOTEL KAMZÍK 

Karlov pod Pradědem

Poskytl výrazné slevy na ubytování při našich akcích. Dále aktivity pro děti zdarma (venkovní a vnitřní bazán, lanové centrum, tělocvična, venkovní hřiště, přednášková místnost).

MIKULOVICE (okres Jeseník)

Neinvestiční dotace na činnost spolku pro rok 2017.

ZLATÉ HORY

Neinvestiční dotace na "Letní tábor - cesta za pokladem".

BĚLÁ POD PRADĚDEM

Neinvestiční dotace na činnost spolku.

LUCKY HORSE RANCH

Podpora aktivit pro děti, dlouhodobá spolupráce.

OBEC PÍSEČNÁ

Neinvestiční dotace na aktivizační, výchovný a vzdělávací tábor 2017.


Finanční a materiální podpora v roce 2017

OBEC HRADEC - NOVÁ VES

Neinvestiční dotace na činnost spolku pro rok 2017.

BĚLÁ POD PRADĚDEM

Neinvestiční dotace na činnost spolku. AUTODOPRAVA Břetislav Látal s. r. o.

Mlýnská 310, 790 84 Mikulovice

Jako mezinárodní autodoprava jsme na trhu dlouhou řadu let, čímž našim klientů můžeme v těchto oborech autodopravy nabídnout zkušenosti a jistotu v přepravování zboží.
Naše firma byla založena v roce 1996.

Firma Autodoprava Břetislav Látal se specializuje na:

 • dovoz a vývoz zboží do Polské a Slovenské republiky
 • přepravu nákladů 24 hodin denně
 • přepravu paletového a kartonového zboží a nákladů

Nabízíme možnost přepravy ADR vlastními vozy které jsou na to vybaveny a to třídy: 2,3,4,5,6,8,9.

Naše společnost je proškolena společností Mkonzult s.r.o. na ADR.

Všechny vozy jsou vybaveny povinnou výbavou pro přepravu ADR. 

Auto-Pneu Látal s.r.o., Mikulovice

Autoservis mezi Jeseníkem a Zlatými Horami

Sháníte kvalitní letní a zimní pneu? Potřebujete opravit defekt nebo připravit vozidlo na technickou kontrolu? Přijeďte do našeho autoservisu a pneuservisu. Poskytujeme servis osobních automobilů, dodávek a nákladních aut. Objednáme potřebné autodíly a pneumatiky. Provádíme opravy aut v co nejkratších termínech. Nabízíme naše služby zákazníkům z širokého okolí měst Jeseník, Zlaté Hory, Javorník, Město Albrechtice.

Naše autoopravna Auto-Pneu Látal s.r.o. v Mikulovicích je na trhu od roku 2013, ale fungovali jsme již více než deset let jako fyzická osoba.

Hotel Kamzík - Karlov pod Pradědem

Malá Morávka, Karlov pod Pradědem č. 182, 793 36 Malá Morávka

Hotel Kamzík se nachází v Karlově pod Pradědem v oblasti Hrubého Jeseníku a jeho praktickou polohu oceníte v létě i zimě.
Kousek od nás najdete turistické značky, cyklotrasy, běžecké trasy i sjezdovky všech náročností. Co všechno si v Jeseníkách ještě užijete?

 • 100% relax - uvolníte se v hotelové vířivce, sauně nebo bazénu.
 • Čerstvý vzduch - na horském ovzduší si vyčistíte tělo i mysl.
 • Nízké ceny - kvalitní služby vám nabízíme levně.
Hledáte poklidné ubytování v Jeseníkách? V hotelu Kamzík vás čeká relaxace, zábava i sport a navíc skvělá domácí kuchyně.

LUCKY HORSE RANCH (Mikulovice - Kolnovice)

Ranč dlouhodobě spolupracuje se spolkem. Podporuje aktivity pro děti, účastní se akcí spolku.

Překrásnou krajinu Jesenicka nejlépe poznáte ze hřbetu koně. Ranč je místem, kde můžete poznat a na vlastní kůži ochutnat rančerský život. Naše koně jsou se svou klidnou povahou vhodní i pro začátečníky nebo pro děti. Zároveň můžete vyzkoušet ze sedla koně jaké to je třídit či přehánět dobytek, jak namáhavé je připravit si dřevo na zátop do krbů, jak podojit krávu či kozu a spoustu dalších netradičních aktivit. Pokud vezmete s sebou nejezdce máme alternativu i pro ně, mohou vás doprovázet na naší bryčce. Jako naší hosté si budete moci užívat nádherné a klidné atmosféry ranče, stylového ubytování. Doufáme, že se Vám u nás bude líbit a budete se rádi vracet! :) 


MIKULOVICE (okres Jeseník)

Neinvestiční dotace na činnost spolku pro rok 2017

Obec Mikulovice sousedí na východě a severu s Polskem (gmina Głuchołazy), na západě s obcemi Velké Kunětice, Hradec-Nová Ves, Písečná a Česká Ves, na jihu s městem Jeseník a na jihovýchodě s městem Zlaté Hory. Od okresního města Jeseník je vzdálena 12,5 km a od krajského města Olomouc 79 km.

Pamětihodnosti

 • Římskokatolický farní kostel svatého Mikuláše. Trojlodní kostel v historizujícím slohu byl postaven v roce 1903 z iniciativy vratislavského biskupa kardinála Georga Koppa podle projektu brněnského architekta Richarda Voelkla. Zachovalo se původní vybavení z let 1903-1904, včetně věžních hodin a jednoho ze tří zvonů, zasvěceného svaté Františce a odlitého ve Vídeňském Novém Městě. Varhany v kostele pocházejí z roku 1929. Z předchozího kostela se zachoval reliéf se scénou Ukřižování a čtyř evangelistů z 2. poloviny 16. století a náhrobní deska z roku 1605. V roce 2006 byl kostel společně s uměleckými díly z interiéru, ohradní zdí a schodištěm zapsán ministerstvem kultury na seznam kulturních památek.
 • Tis červený u kostela, jehož stáří je odhadováno na 700-800 let (památný strom)
 • socha sv. Jana Nepomuckého mezi dvěma lípami (lípa srdčitá a lípa velkolistá - památné stromy)
 • V katastru obce se nachází areál původního skladu munice (H.Ma.Nif.), následně zajateckého tábora a posléze vojenské posádky VÚ č. 8189, nazývaný zkráceně Muna. V areálu se nachází pomník padlých válečných zajatců.

ZLATÉ HORY

Neinvestiční dotace na "Letní tábor - cesta za pokladem"

Zlaté Hory (1869-1948 Cukmantl, německy Zuckmantel, polsky Złote Góry, slezsky Cukmantel, Złote Gůry, latinsky Cucmantel) jsou slezské město ležící na severovýchodě okresu Jeseník při hranicích s Polskem na Zlatém potoce. Z města vede lokální železniční trať, která se v Mikulovicích napojuje na trať do Jeseníka. Zlaté Hory tvoří přirozené centrum mikroregionu Zlatohorsko. Jde o významné poutní místo a turisticky atraktivní lokalitu.

Pamětihodnosti

 • Městská památková zóna
 • Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie - původně gotický, barokně přestavěn po požáru roku 1699
 • Poutní kostel Panny Marie Pomocné - poutní kostel na úpatí Příčného vrchu ležící jižně od jádra města s křížovou cestou z roku 1774
 • Špitální kostel sv. Kříže
 • Kaple sv. Rocha, ke které vede Křížová cesta
 • Edelštejn, Leuchtenštejn a Koberštejn - zříceniny hradů
 • Biskupská kupa (místními nazývaná Bišovka) s rozhlednou císaře Františka Josefa I.
 • Zlatorudné mlýny a rozsáhlé pozůstatky po dolování na Příčném vrchu. Zlatorudné mlýny stály na řece Olešnici. Původní stavba o výšce panelového domu se nedochovala, ale k dispozici je zmenšená replika se stroji a naučná stezka (údolí ztracených štol).
 • Sanatorium Zlaté Hory - speleoterapie
 • Stará pošta - barokní stavba kolem roku 1700
 • Radnice - barokní a empírová stavba
 • soubor empírových a částečně barokních domů s renesančními jádry (čp. 22, 46, 67, 81, 88, 89, 93 ad.).
 • hotel Thamm z 30.let 19. století (dnes Thamm Hotel Praděd)


PÍSEČNÁ (okres Jeseník)

Neinvestiční dotace na aktivizační, výchovný a vzdělávací tábor 2017

Obec Písečná sousedí na severu s obcí Supíkovice, na jihozápadě s obcí Česká Ves, na jihu a východě s obcí Mikulovice a na severovýchodě s obcí Hradec-Nová Ves. Od okresního města Jeseník je vzdálena 7 km a od krajského města Olomouc 75,5 km.

Pamětihodnosti

Kulturní památky

 • Římskokatolický farní kostel svatého Jana Křtitele, pozdně barokní stavba z roku 1753 (stavitel Johann Georg z Jeseníka) s románským jádrem z 1. poloviny 13. století. Okolo kostela ohradní zeď z 18. století. Kulturní památka

Přírodní památky

 • Jeskyně Na Špičáku
 • Mokřad Písečná - evropsky významná lokalita kuňky žlutobřiché

Na území Písečné zasahují i:

 • Chráněná krajinná oblast Jeseníky
 • Ptačí oblast Jeseníky (pro jeřábka lesního a chřástala polního)
 • Evropsky významná lokalita Rychlebské hory - Sokolský hřbet

HRADEC - NOVÁ VES (okres Jeseník)

Neinvestiční dotace na činnost spolku pro rok 2017

Obec Hradec-Nová Ves sousedí na severozápadě s obcemi Velké Kunětice a Supíkovice, na jihozápadě s obcí Písečná a na východě s obcí Mikulovice. Od okresního města Jeseník je vzdálena 8,5 km a od krajského města Olomouc 77,5 km.

Geomorfologicky patří Hradec-Nová Ves k provincii Česká vysočina, subprovincii krkonošsko-jesenické (sudetské), oblasti jesenické (východosudetské), geomorfologický celek Zlatohorská vrchovina (podcelek Bělská pahorkatina). Nejvyšším bodem je kopec Na vyhlídce (503 m n. m.).

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1424 (zmínka z roku 1351 není jednoznačná), kdy je jejím držitelem jmenován Mikuláš Grödis. Je pravděpodobné, že převzal toto jméno podle názvu vlastněné vsi, a ten je pak odvozen od slova "grodzić" - hradit, což potvrzují zbytky opevnění. Je však i možný opačný výklad. V každém případě je český název Hradec oproti německému Gröditz dosvědčen poměrně pozdě.

Vesnice byla jako drobný statek udělována vratislavskými biskupy v léno. Roku 1617 je získal biskupský rada Rathaube (jeho manželka Marie Magdaléna Pruskovská z Pruskova se později provdala za Kryštofa Ferdinanda Popela z Lobkovic). Roku 1768 je držel Jan Václav hrabě Trautmannsdorf, roku 1772 vdova po něm Gabriela, která léno roku 1782 prodala říšskému hraběti Henckelovi von Donnersmarck, ten je prodal roku 1789 Erdmannovi hraběti Pücklerovi. Roku 1790 léno přijali Karel a František hrabata Pücklerové a roku 1797 Maxmilian hrabě Pückler, který je prodal r. 1805 Janu hraběti Larischovi. V roce 1842 Hradec koupil Ferdinand svobodný pán Schikfuss a později byl statek rozdělen mezi několik vlastníků. V obci se nacházela vápenka, palírna a pivovar.

Od zavedení obecního zřízení roku 1850 se součástí Hradce stala sousední osada Nová Ves. 1. ledna 1976 byla obec Hradec přičleněna k obci Mikulovice. Od 23. listopadu 1990 je opět samostatnou obcí, ale již pod názvem Hradec-Nová Ves.

Zajímavosti:

 • kaple sv. Anny z roku 1870 na místě kaple z roku 1827, vyhořelé roku 1865 (stavitel Kaspar Haide)
 • kamenný železniční most z roku 1888 (Černý most)
 • Hasičské minimuzeum

BĚLÁ POD PRADĚDEM

Neinvestišní dotace na činnost spolku pro rok 2017

Obec Bělá pod Pradědem sousedí na severovýchodě s městem Jeseník, na severozápadě s obcí Lipová-lázně, na západě s obcí Ostružná, na jihozápadě s obcí Loučná nad Desnou a na západě s městem Vrbno pod Pradědem a obcí Heřmanovice. Od okresního města Jeseník je vzdálena 6,5 km a od krajského města Olomouc 69,5 km. Ve vzdálenosti 14 km východně leží město Vrbno pod Pradědem, 26 km jižně město Rýmařov a 27 km jihozápadně město Šumperk.

Dnešní obec Bělá pod Pradědem vznikla fakticky roku 1964 sloučením dosud samostatných obcí Domašova a Adolfovic. Nové jméno bylo převzato od říčky Bělé a též od drobné osady Bělé, která byla součástí Domašova; přívlastek "pod Pradědem" pak odkazuje na blízkost nejvyšší hory Hrubého Jeseníku.

Všechny části dnešní obce Bělá patřily od první zmínky - totiž v případě Domašova a Adolfovic od roku 1284 - až do konce patrimoniální správy roku 1850 k panství Frývaldov (nyní Jeseník), které bylo téměř po celou dobu v přímém držení vratislavského biskupa. Pouze od poděbradské doby do roku 1547 je biskup uděloval v léno, naposledy od roku 1506 Fuggerům. Celé panství pak bylo součástí rakouské (české) části Nisského knížectví v rámci Rakouského Slezska.

Bělá pod Pradědem je členem Mikroregionu Jesenicko, svazku obcí vzniklého v roce 1999. Obec je také od roku 1993 členem Sdružení měst a obcí Jesenicka (SMOJ), které tvoří obce okresu Jeseník, a od roku 1997Euroregionu Praděd.