PODPOŘILI NÁS - 2016

Děkujeme za podporu

Podrobnější informace o sponzorech naleznete níže pod logy.

Dotace na sportovně-rekreační víkend pro děti, dotace na tábor, materiální podpora tábora.

Plastkon product s. r. o.

Dotace na tábor, věcné dary na "Komunitní odpoledne", vánoční dárky pro děti - boby a kluzáky.

MIKULOVICE (okres Jeseník)

Dotace na činnost spolku v roce 2016

PÍSEČNÁ (okres Jeseník)

Dotace na tábor v roce 2016

HOTEL KAMZÍK Karlov pod Pradědem

Poskytl výrazné slevy na ubytování při našich akcích, zdarma aktivity pro děti - lanové centrum, bazén, tělocvična a další.


HOTEL KAMZÍK

Malá Morávka, Karlov pod Pradědem č. 182, 793 36  Malá Morávka

Hotel Kamzík se nachází v Karlově pod Pradědem v oblasti Hrubého Jeseníku a jeho praktickou polohu oceníte v létě i zimě.
Kousek od nás najdete turistické značky, cyklotrasy, běžecké trasy i sjezdovky všech náročností. Co všechno si v Jeseníkách ještě užijete?

 • 100% relax - uvolníte se v hotelové vířivce, sauně nebo bazénu.
 • Čerstvý vzduch - na horském ovzduší si vyčistíte tělo i mysl.
 • Nízké ceny - kvalitní služby vám nabízíme levně.
Hledáte poklidné ubytování v Jeseníkách? V hotelu Kamzík vás čeká relaxace, zábava i sport a navíc skvělá domácí kuchyně.

AUTODOPRAVA Břetislav Látal s. r. o.

Mlýnská 310, 790 84  Mikulovice

Jako mezinárodní autodoprava jsme na trhu dlouhou řadu let, čímž našim klientů můžeme v těchto oborech autodopravy nabídnout zkušenosti a jistotu v přepravování zboží.
Naše firma byla založena v roce 1996.

Firma Autodoprava Břetislav Látal se specializuje na:

 • dovoz a vývoz zboží do Polské a Slovenské republiky
 • přepravu nákladů 24 hodin denně
 • přepravu paletového a kartonového zboží a nákladů

Nabízíme možnost přepravy ADR vlastními vozy které jsou na to vybaveny a to třídy: 2,3,4,5,6,8,9.

Naše společnost je proškolena společností Mkonzult s.r.o. na ADR.

Všechny vozy jsou vybaveny povinnou výbavou pro přepravu ADR.


Plastkon product s.r.o.

Hlavní 147, 790 84 Mikulovice

Společnost Plastkon product s.r.o. sídlí v továrně s téměř stoletou historií ve výrobě plastových produktů. Před rokem 1989 továrna byla součástí skupiny LNH produkujících plastové výrobky.

Dipl. Ing. Daniel Hama v roce 2002 společnost převzal a rozjel sérii investic do nových technologií, nových prostor a vytvořil portfolio respektovaných inovativních značek v oblastech zahradničení, zimních sportů, kuchyňských a domácích potřeb a lopat na odhazování sněhu.

Do roku 2012 společnost Plastkon vzrostla a stala se evropským lídrem v designu, vývoji, výrobě a prodeji a marketingu plastových výrobků a nástrojů k jejich výrobě. Rozsáhlé technické zázemí ověřeno stoletou historií jsme zkombinovali s moderním přístupem k trhem řízeným inovacím a nalezli jsme optimální kvalitu v cenové rovnováze.

Díky spolupráci se zavedenými dodavateli a klienty jsou produkty Plastkon nyní dostupné na všech hlavních světových trzích!


MIKULOVICE (okres Jeseník)

Neinvestiční dotace na činnost spolku v roce 2016

Obec Mikulovice sousedí na východě a severu s Polskem (gmina Głuchołazy), na západě s obcemi Velké Kunětice, Hradec-Nová Ves, Písečná a Česká Ves, na jihu s městem Jeseník a na jihovýchodě s městem Zlaté Hory. Od okresního města Jeseník je vzdálena 12,5 km a od krajského města Olomouc 79 km.


Pamětihodnosti

 • Římskokatolický farní kostel svatého Mikuláše. Trojlodní kostel v historizujícím slohu byl postaven v roce 1903 z iniciativy vratislavského biskupa kardinála Georga Koppa podle projektu brněnského architekta Richarda Voelkla. Zachovalo se původní vybavení z let 1903-1904, včetně věžních hodin a jednoho ze tří zvonů, zasvěceného svaté Františce a odlitého ve Vídeňském Novém Městě. Varhany v kostele pocházejí z roku 1929. Z předchozího kostela se zachoval reliéf se scénou Ukřižování a čtyř evangelistů z 2. poloviny 16. století a náhrobní deska z roku 1605. V roce 2006 byl kostel společně s uměleckými díly z interiéru, ohradní zdí a schodištěm zapsán ministerstvem kultury na seznam kulturních památek.
 • Tis červený u kostela, jehož stáří je odhadováno na 700-800 let (památný strom)
 • socha sv. Jana Nepomuckého mezi dvěma lípami (lípa srdčitá a lípa velkolistá - památné stromy)
 • V katastru obce se nachází areál původního skladu munice (H.Ma.Nif.), následně zajateckého tábora a posléze vojenské posádky VÚ č. 8189, nazývaný zkráceně Muna. V areálu se nachází pomník padlých válečných zajatců.

PÍSEČNÁ (okres Jeseník)

Neinvestiční dotace na letní tábory v roce 2016

Obec Písečná sousedí na severu s obcí Supíkovice, na jihozápadě s obcí Česká Ves, na jihu a východě s obcí Mikulovice a na severovýchodě s obcí Hradec-Nová Ves. Od okresního města Jeseník je vzdálena 7 km a od krajského města Olomouc 75,5 km.

Pamětihodnosti

Kulturní památky

 • Římskokatolický farní kostel svatého Jana Křtitele, pozdně barokní stavba z roku 1753 (stavitel Johann Georg z Jeseníka) s románským jádrem z 1. poloviny 13. století. Okolo kostela ohradní zeď z 18. století. Kulturní památka

Přírodní památky

 • Jeskyně Na Špičáku
 • Mokřad Písečná - evropsky významná lokalita kuňky žlutobřiché

Na území Písečné zasahují i:

 • Chráněná krajinná oblast Jeseníky
 • Ptačí oblast Jeseníky (pro jeřábka lesního a chřástala polního)
 • Evropsky významná lokalita Rychlebské hory - Sokolský hřbet